ailecek sağlık sigortası

Aileniz için En İyi Sağlık Sigortasını Nasıl Bulursunuz?

Sağlık hizmetleri her geçen gün daha da iyileşirken hastane masrafları da paralel olarak artış göstermektedir. Hastane masrafları hızla yükselirken talihsiz durumlara karşı finansal olarak hazırlıklı olmak gerekmektedir.

Aile sağlık sigortası, ihtiyaç duyduğunuz her anda hastane masraflarınızı ödeyerek gerçek anlamda bir kurtarıcı rolünü üstlenmektedir.

Aile sağlık sigortası, geleceğe bir yatırımdır. Geleceğe yatırım yaparken sağlık sigortanızı ailecek düzenlemenizin ise birçok faydası vardır:

 • Tek başına çocuk sağlık sigortası yapan sigorta şirketi sayısı kısıtlıdır. Ancak ebeveynleri ile birlikte sigortalanan çocuklar için sigorta şirketi sayısı oldukça fazladır. Sigorta şirketi sayısı arttıkça sağlık sigortası seçmeniz de kolaylaşacaktır.
 • Sigorta şirketleri ailecek sağlık sigortası alan katılımcılarına %5 ile %10 arası indirim yapmaktadır. Sadece çocuklarınız için sağlık sigortası yaptırmak yerine ailecek sağlık sigortası yaptırmak ödeyeceğiniz prim açısından daha avantajlıdır.
 • Aile üyeleriniz için ayrı ayrı sağlık poliçesi oluşturup bir sürü evrağın içinde koybalmanıza gerek kalmaz. Tek bir sağlık poliçesi düzenleyerek; prim ödeme gününü ve yenileme tarihini kolaylıkla takip edebilirsiniz.
 • Tek bir poliçenin içinde, her bir aile üyeniz için farklı sağlık planı tercih edebilirsiniz. Kendiniz ve eşiniz için sadece yatarak tedavi teminatı seçebilirsiniz. Çocuklarınız için de yatarak tedavi ve ayakta tedavi teminatı seçip poliçenin kapsamını genişletebilirsiniz. Böylelikle ödeyeceğiniz primi bir miktar düşürebilirsiniz.
 • Ailecek sağlık sigortası yaptırmanız doğum teminatı almanıza engel değildir. Eşinizin sağlık planında ayakta tedavi teminatının olması şartı ile aile poliçenize doğum teminatı da ekleyebilirsiniz.
 • Ailecek sağlık sigortası alarak %15 vergi indirimi uygulamasından yararlanabilirsiniz.

Tamamlayıcı

Sağlık Sigortası

Beğeni

 • Yatarak Tedavi: %100
 • Ayakta Tedavi: 9 defa yıllık
 • Genis Hastane Ağı
 • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 taksit

%15 vergi indirimi

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Beğeni

 • Yatarak Tedavi: 100%
 • Ayakta Tedavi: 9 defa
 • Genis Hastane Ağı
 • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 Taksit

%15 vergi indirimi

Ailecek Sağlık Sigortası Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Özel aile sağlık sigortasını kim için alıyorsunuz?

Eğer 45 yaşın altındaysanız ve çocuklarınız varsa ailecek sağlık sigortası almak en mantıklı karar olacaktır. Ancak 60 yaşın üstündeki büyükleriniz için bir sağlık sigortası düşünüyorsanız, aileniz için yaptıracağınız sağlık sigortası kapsamına almayın.

Özel aile sağlık sigortası primini etkileyen en önemli faktörlerden biri yaştır. 50 yaş altı sağlık sigortası primi ile 50 yaş üstü sağlık sigortası primi arasında ciddi fark vardır. Ayrıca ileri yaştaki büyüklerinizin poliçe kullanım oranının da yüksek olacağını hesaba katmalısınız.

Bizim tavsiyemiz; aile büyükleriniz için ayrı bir sağlık sigortası almanızdır. İleri yaştaki büyükleriniz için daha faydalı olacak sağlık sigortası seçenekleri mevcuttur. Böylelikle çekirdek aileniz için yaptıracağınız sağlık sigortası primi daha makul olacaktır.

Ailenizin hangi sağlık hizmetlerine ihtiyacı var?

Elbette herkes aile sağlık sigortasının her şeyi kapsamasını, tüm tedavi masraflarını ödemesini ister. Ancak herkesin aile bütçesi tam kapsamlı bir sağlık sigortası almaya müsaade etmez. Sağlık sigortası almaktan vazgeçmek yerine seçenekleri değerlendirerek aileniz için en iyi sağlık sigortasını seçebilirsiniz.

Öncelikle sağlık sigortası kapsamında yararlanabileceğiniz hizmetler hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Böylelikle sağlık poliçenizin kapsamını oluştururken ihtiyaçlarınızı daha rahat göz önünde bulundurabilirsiniz.

Sağlık Sigortası Teminatları

Teminatlar
Teminat Açıklaması
Teminat Kapsamı
Yatarak Tedavi Teminatı
24 saatten az olmamak şartı ile hastanede yatmayı gerektiren durumlarda yatış ve tedavi masrafları ile birlikte acil durumlardaki harcamaları kapsayan teminattır.
Ameliyat, cerrahi ve dahili yatışlar, ameliyat öncesi ve sonrası tetkikler, ameliyat sonrası fizik tedavi ve rehabilitasyon, kemoterapi, radyoterapi, evde bakım, tıbbi malzeme, suni uzuv.
Ayakta Tedavi Teminatı
24 saati aşmayan ve hastanede yatmanızı gerektirmeyen durumlarda kullanılan teminattır.
Doktor muayenesi, röntgen, laboratuvar tetkikleri, ileri tanı yöntemleri, fizik tedavi ve rehabilitasyon.
Ek Teminatlar
Sigorta şirketinin sağlık planının standardını yükseltmek amacıyla poliçenize eklediği ek sağlık hizmetleridir.
Ambulans, 7/24 tıbbi danışmanlık, diş bakım paketi, check-up, diyetisyen, psikolog, acil ilaç gönderimi
Doğum Teminatı
Hamilelik rutin kontrolleri ve tetkikler ile doğuma ait masrafların karşılandığı teminattır.
Hamilelik rutin kontrolleri, hamilelik rutin test ve tetkikleri, hamilelik komplikasyonları, normal doğum, sezaryen doğum
Tablo tarihi: 01.09.2018 - Sağlık sigortası teminatlarını ve kapsamını gösteren tablo. Güncel ve detaylı bilgi için lütfen bir sigorta danışmanı ile konuyu inceleyin. Canlı destekden bize yazabilirsiniz.

Yukarıda gördüğünüz teminatlar tüm sağlık sigortası türlerinde aynıdır. Yatarak tedavi teminatı sağlık poliçelerinin olmazsa olmazıdır. Ancak diğer teminatlar ihtiyacınıza göre sağlık poliçenize eklenmektedir.

Bizim tavsiyemiz; eğer siz ve eşiniz çok sık doktora gitmiyorsanız sadece yatarak tedavi teminatlı bir sağlık poliçesi almanızdır. Böylelikle kendinizi ve eşinizi olası bir kaza veya acil ameliyat gibi durumlarda ekonomik olarak güvence altına almış olursunuz. Ancak çocuklar daha sık hastalandıkları için doktora gitme sıklıkları da daha fazladır. Dolayısıyla çocuklarınız için hem yatarak tedavi hem de ayakta tedavi teminatlı bir sağlık poliçesi tercih etmelisiniz.

Hangi sağlık sigortası türünü tercih edeceksiniz?

En kilit soru hangi sağlık sigortası türünün seçilmesi gerektiğidir. Bu sorunuzun cevabı ihtiyaçlarınız, beklentileriniz ve bütçenize göre değişiklik gösterir.

Özel aile sağlık sigortası ve tamamlayıcı sağlık sigortası teminat kapsamı aynıdır. Ancak farklılık gösterdiği bazı noktalar vardır. Her iki sigorta türünü birbirinden ayıran temel noktaları daha rahat anlayabilmeniz için tabloyu incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Özel Sağlık Sigortası ile Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Arasındaki Farklar

  Özel Sağlık Sigortası
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası
Ön KoşulYok.
SGK aktifliği şart.
Giriş Yaşı
0-64 yaş
0-80 yaş
Prim
TSS’ye göre daha pahalı.
ÖSS’ye göre daha ucuz.
Bekleme Süresi
12 ay
3 ay
Hastane Ağı
Acıbadem, Amerikan, Memorial hastane grupları dahil diğer hastaneler
Acıbadem, Amerikan, Memorial hastane grupları hariç SGK ile anlaşmalı hastaneler
Yatarak Tedavi Limiti
Limitli veya limitsiz. Ödeyebileceğiniz prime göre değişiklik gösterir.
Limitsiz.
Ayakta Tedavi Limiti
Limitli veya limitsiz. Ödeyebileceğiniz prime göre değişiklik gösterir.
6,8,9,10 adet doktor muayenesi. İhtiyacınıza göre tercih edebilirsiniz.
Geçmiş Hastalıklar
Kapsam dışı.
Kapsam altına alan 1 sigorta şirketi mevcut.
Yurtdışı Teminatı
Var.
Yok.
Tablo tarihi: 01.09.2018 - Özel sağlık sigortası ile tamamlayıcı sağlık sigortasını karşılaştıran tablo. Güncel ve detaylı bilgi için lütfen bir sigorta danışmanı ile konuyu inceleyin. Canlı destekden bize yazabilirsiniz.

Kısaltmalar: ÖSS (özel sağlık sigortası), TSS (tamamlayıcı sağlık sigortası)

Sağlık Sigortaları Hakkında Bilgi Alabileceğiniz Makaleler

Aile Sağlık Sigortası Fiyatları

İnternet sitemizden, 13 sigorta şirketinin aile sağlık sigortası fiyatlarına ulaşabilirsiniz. Teklif ekranı üstünde, teminat kapsamını ve fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Aklınıza takılan bir durum olduğunda canlı destek hattı üzerinden sigorta danışmanlarımız ile iletişime geçebilir veya 0212 484 49 77 numaradan bizlere ulaşabilirsiniz.

Sağlıkla kalın.

Bunlarda ilginizi çekebilir:
Hemen Paylaş

Yorum Yap