sağlık sigortası aile paketi

Ailece Sağlık Sigortası Almanın 4 Avantajı

Hayatta sahip olduğunuz en değerli şey ailenizdir. Eşiniz, çocuklarınız ve aile büyüklerinizin sağlık ile ilgili ihtiyaçları şüphesiz sizin sorumluluğunuzdadır. Her geçen gün artan masraflardan dolayı sizin ve ailenizin sağlık ihtiyaçlarını geri plana atıyor olabilirsiniz. Fakat bir gün sağlık ihtiyaçlarınızı geri plana atamayacağınız bir durumla karşılaşabilir ve tüm birikiminizi bir anda harcamanız gerekebilir. Bu noktada aile üyeleri ile birlikte sağlık sigortası aile paketi yaptırmak akıllıca bir karar olacaktır.

Söz konusu olan durum sağlık sigortası almak olunca birçok kişi endişe duymaktadır. Hangi sağlık sigortası şirketinin tercih edilmesi gerektiğini bilmemek ve sağlık sigortası ürünleri hakkında bilgi sahibi olmamak, birçok kafa karışıklığına neden olmaktadır.

Bireysel veya aile sigortası almak elbette kolay bir iş değildir. Bu konuda sizlere yardımcı olabilmek adına bir yazı hazırladık. Aileniz ile birlikte en iyi sağlık sigortası seçimini yapmak için dikkat etmeniz gerekenleri aşağıda bulabilirsiniz.

Tamamlayıcı

Sağlık Sigortası

Beğeni

 • Yatarak Tedavi: %100
 • Ayakta Tedavi: 9 defa yıllık
 • Genis Hastane Ağı
 • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 taksit

%15 vergi indirimi

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Beğeni

 • Yatarak Tedavi: 100%
 • Ayakta Tedavi: 9 defa
 • Genis Hastane Ağı
 • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 Taksit

%15 vergi indirimi

Sağlık Sigortası Aile Paketi ve Avantajları

Bir hastalık veya kaza durumunda hastane masraflarınızın tamamı aile sağlık sigortasından karşılanır. Sağlık sigortası aile paketi, birçok sigorta şirketi tarafından sunulan bir üründür ve aile bireylerinin katılmasıyla oluşur. Aile üyeleri tek bir sağlık sigortası poliçesi altında sigortalanacağı için ödenecek prim de daha avantajlıdır. Eşiniz ve çocuklarınızı sağlık sigortası poliçesine dahil ederek birçok özel hastanede sağlık hizmeti alabilirsiniz.

Özel sağlık sigortası ve tamamlayıcı sağlık sigortası aile bireylerini, tek bir sağlık sigortası poliçesi altında güvence altına alır. Her iki sigorta ürünü benzer teminatlara sahiptir. Fakat her iki ürün için ödenecek prim miktarı arasında ciddi farklılıklar vardır. Ailenizin bütçesine uygun ve tercih ettiğiniz hastane ile anlaşmalı sağlık sigortası ürününü seçmek, gelecekte ailenizin sigortalı olarak devam edebilmesi için önemlidir.

Özel sağlık sigortası ve tamamlayıcı sağlık sigortası hakkında bilgi için aşağıdaki yazılarımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Aile sağlık sigortası faydalarını 4 başlık altında inceleyebilirsiniz.

Sağlık Sigortası Prim Ödemeleri

Bireysel sağlık sigortasına göre aile sağlık sigortası prim tutarı açısından daha avantajlıdır. Aile üyeleriniz için ayrı ayrı sağlık sigortası yaptırmak maddi olarak size ağır gelebilir. Sigorta şirketleri, sağlık sigortası aile paketi yaptıran katılımcılarına aile indirimi uygulamaktadır. Ayrıca aile indirimine ek olarak, tüm ailesine sigorta yaptıran kişi vergi indirimi de almaktadır.

Aile sigortası vergi indirimi hakkında detaylı bilgi ve hesaplama yöntemleri için aşağıdaki yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Bir diğer aile sağlık sigortası faydası, prim ödemelerini takip etmek açısından daha kolay olmasıdır. Aile üyelerinin ayrı ayrı bireysel sağlık sigortalarının prim ödeme tarihlerini takip etmek yerine, tek bir sağlık poliçesine prim ödemek daha kolaydır. Unutmamak gerekir ki, sağlık sigortalarının devamlılığı için prim ödemesi düzenli yapılmalıdır. Düzenli prim ödemesi yapılmayan sağlık sigortası poliçeleri iptal edilir.

Çocuklarınız için Sağlık Güvencesi

Her geçen gün artan maliyetler sizi bunaltıyor olabilir. Çocuklarınız için yaptığınız sağlık harcamaları da aile bütçenizi sarsabilir. Bu noktada sadece çocuklarınız için sağlık sigortası araştırmakta haklısınız. Fakat durum sandığınız gibi olmayacaktır. Tek başına çocukları sigortalayan sigorta şirketi sayısı sınırlıdır ve primleri oldukça yüksektir.

Sağlık sigortası alanında uzman bir müşteri temsilcisi ile görüşürseniz size aile sigortası yaptırmanızı tavsiye edecektir. Bu tavsiyeye mutlaka kulak vermelisiniz. Aileniz adına çalışan sağlık sigortası tekliflerini detaylı bir şekilde inceleyin. Aile sağlık sigortası kapsamında her birey için ayrı ayrı haklar verilir ve bireysel sağlık sigortalarına göre fiyatları daha avantajlıdır.

Tek Bir Sağlık Sigortası Poliçesi, Kapsamlı Sağlık Hizmeti

Özel sağlık sigortası veya tamamlayıcı sağlık sigortası ürünlerinden birini tercih edebilir ve aile paketi yaptırabilirsiniz. Sağlık sigortası aile paketi içinde sigortalanan her birey için, ayrı ayrı yatarak tedavi ve ayakta tedavi teminatı verilir. Her aile üyesinin de ayrı ayrı tedavi hakkı ve limitleri vardır.

Aşağıdaki yazılarımızdan, aile sigortası teminatları ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

 1. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları Nedir?
 2. Özel Sağlık Sigortası Faydaları Nelerdir?

Yenileme Kolaylığı

Sağlık sigortası, poliçe başlangıç tarihinden itibaren 1 yıl boyunca geçerlidir. Aynı zamanda poliçe başlangıç tarihi, sizin bir sonraki yıl sağlık sigortanızı yenilemeniz gereken tarihtir.

Eğer ailenizin her üyesi için ayrı ayrı sağlık sigortası yaptırdıysanız, yenileme tarihini kaçırmanız çok yüksek ihtimaldir. Yenileme döneminde yenileme işleminin yapılmaması, yıl içinde kazandığınız haklar ile birlikte aile sağlık sigortasının da  iptal olmasına sebep olur.

Sağlık sigortası aile paketini bir sonraki yıl yenilemediğiniz takdirde; hasarsızlık indirimi, bekleme süresi uygulaması ve ömür boyu yenileme garantisi hakkını kaybedersiniz. Sağlık sigortanızı tekrar yaptırmak istediğiniz de ise sıfırdan sigortalanırsınız ve bekleme süresi size yeniden uygulanır. Tüm bu önemli hakları kaybetmemek adına tek tek değil ailece sağlık sigortası yaptırmanız, kontrolü ve devamlılığı  sağlamak açısından daha kolay olacaktır.

Sağlık Sigortası Poliçenizin Yenileme Tarihini Kaçırırsanız Ne Olur?” başlıklı yazımızdan yenileme dönemi için dikkat etmeniz gereken noktaları inceleyebilirsiniz.

Tamamlayıcı

Sağlık Sigortası

Beğeni

 • Yatarak Tedavi: %100
 • Ayakta Tedavi: 8 defa yıllık
 • Genis Hastane Ağı
 • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 taksit

%15 vergi indirimi

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Beğeni

 • Yatarak Tedavi: 100%
 • Ayakta Tedavi: 8 defa
 • Genis Hastane Ağı
 • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 Taksit

%15 vergi indirimi

Aile Sağlık Sigortası Nasıl Seçilmelidir?

 1. Sigorta şirketlerini ve aileler için sundukları sağlık sigortası poliçelerini inceleyin.
 2. Tarafsız davranan ve dürüstçe bilgi veren, sağlık sigortası alanında uzman bir müşteri temsilcisi ile çalışın.
 3. Hizmet almak istediğiniz hastanenin tercih edeceğiniz sigorta şirketi ile anlaşmasının olup olmadığını kontrol edin.
 4. Siz ve çocuklarınızı tek bir sağlık sigortası poliçesinde güvence altına almayı hedefleyin. Aileniz ile birlikte tek bir poliçede sigortalanacağınız için teminat kapsamını ve üst limitleri dikkatlice belirleyin.
 5. İleri yaştaki anne ve babanıza da sağlık sigortası almak isteyebilirsiniz. Ancak evli çocuklar, anne ve babaları ile aynı poliçede sigortalanamamaktadır. Anne ve babanız için bireysel sağlık sigortası tercih edebilirsiniz.
 6. Bekar çocuklar, anne ve babaları ile birlikte tek bir poliçede sigortalanabilmektedir. Ancak aile büyükleriniz için bireysel sağlık sigortası almak daha avantajlı olacaktır. Çünkü sigorta şirketinin ileri yaştaki anne ve babanız için ödeyeceği hasar miktarı daha fazla olacaktır. İleri yaştaki büyükleriniz ile birlikte sağlık sigortası yaptırmanız; ödeyeceğiniz primi ve hasarsızlık oranınızı büyük ölçüde etkileyecektir.

Aile sağlık sigortası hakkında tüm detayları aşağıdaki yazılarımızdan inceleyebilirsiniz.

Özel Aile Sağlık Sigortası Fiyatları

Yukarıda anlattıklarımız doğrultusunda aile sağlık sigortası faydalarını kabul ediyorsanız, sitemizden sağlık sigortası teklifi alabilirsiniz. Sağlık sigortası teklifi almanız durumunda; tamamlayıcı sağlık sigortası aile paketi fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Aile sağlık sigortanızı kapsamlı ve karşılaştırmalı bir analiz sonucunda seçebilmeniz adına müşteri temsilcilerimiz ile 0212 484 49 77 numaradan iletişime geçebilirsiniz.

Sağlıkla kalın.

Bunlarda ilginizi çekebilir:
Hemen Paylaş

Yorum Yap