30 yaş için sağlık sigortası

30 Yaş İçin Sağlık Sigortası

30 yaş için sağlık sigortası neden önemlidir? 30 yaş için sağlık sigortası size ekonomik yönden nasıl bir fayda sağlayabilir? Tamamlayıcı sağlık sigortası satın alabilmek için belirlenmiş bir yaş aralığı var mıdır? Gelin, göz önünde bulundurulması gereken önemli faktörlere birlikte bakalım.

30 yaş, bakmanız gereken bir ailenizin olduğu ve büyük ihtimalle yakında bir çocuk sahibi olacağınız anlamına gelir. Bu yaş aralığında sorumluluklarınızın yakın gelecekte artacağını düşünürsek, acil sağlık durumlarında ekonomik ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek iyi bir sağlık güvencesine ihtiyacınız olacaktır. Sağlığınızı güvence altına almak adına 30 yaş sınırı önemli bir dönüm noktasıdır. 30 yaş için sağlık sigortası satın almak hayatınızın yeni dönemi için güzel bir adım olacaktır. 

Ancak günümüzde oldukça fazla çeşitte sigorta ürünü olduğunu göz önünde bulundurursak, aralarından bir seçim yapmak zor olabilir ve kafanızı da fazlasıyla karıştırabilir. Aklınızdaki karışıklığı biraz olsun azaltabilmek ve kendinize uygun bir sağlık güvencesi alabilmenize yardımcı olmak için size bu listeyi hazırladık.

30 yaş sınırı için dikkat etmeniz gereken bazı adımları şöyle sıralayabiliriz:

Tamamlayıcı

Sağlık Sigortası

Beğeni

  • Yatarak Tedavi: %100
  • Ayakta Tedavi: 8 defa yıllık
  • Genis Hastane Ağı
  • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 taksit

%15 vergi indirimi

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Beğeni

  • Yatarak Tedavi: 100%
  • Ayakta Tedavi: 8 defa
  • Genis Hastane Ağı
  • 7/24 Ambulans

Yıllık Ücret: ?

8 Taksit

%15 vergi indirimi

Ücretsiz yararlanabileceğiniz sağlık hizmetleri hakkında bilgi sahibi olun.

Sağlık güvencenizden en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, sonucunda sahip olacağınız tüm teminatları iyice inceleyin. Sağlık poliçeleri tarafından sunulan ve ücretsiz verilen ek hizmetler, bugünlerde oldukça popüler. Ücretsiz hizmetler için cebinizden tek bir kuruş bile harcamak zorunda değilsiniz. Ayrıca, farklı ek teminatların; alternatif tedavi, evde tedavi ve günlük maaş ödeneği gibi farklı yararlar sunabileceğini de unutmayın.

Tasarruf ettiren bir poliçe seçin, yaş aralığına dikkat edin.

30 yaş için sağlık sigortası alıyorsanız, paradan tasarruf ettiren bir sağlık güvencesi seçmeye çalışın. Günümüzdeki çoğu sağlık sigortası 30 yaş aralığı için gerçekten düşük fiyatlara sahiptir ve tasarruf yapmanızı sağlar. Özellikle tamamlayıcı sağlık sigortası alırsanız, çok daha düşük bir prim ücreti ödersiniz ve özel sağlık sigortasında olduğu gibi herhangi bir fark ücreti ödemeden kaliteli, hızlı ve güvenilir bir şekilde sağlık hizmeti almanızı sağlar. Tasarruf yaptığınız parayı gerekli diğer harcamalar için kullanabilirsiniz.

Sağlık güvencenizin temimat kapsamını zamanla geliştirin.

Ailenizin şu anki durumu için bir tamamlayıcı sağlık sigortası düşünüyor olabilirsiniz. İleride kolay bir şekilde geliştirilebilecek olan bir sağlık güvencesinin, gelecekte size maksimum teminat sağlayabileceğini unutmayın. Ufak tefek ödemelerle sigortanızı geliştirebileceğiniz planları mutlaka göz önünde tutun.

Bu durumu anlatabilecek klasik bir örneğe bakalım: Profesyonel bir iş kadını olan Meral, basit bir sağlık güvencesine sahipti ve evlendikten sonra sigorta planına doğum sigortası maddelerini ekledi. Yeni bir sigorta poliçesi almak yerine bunu yapmayı seçtiği için ödediği para da haliyle daha az oldu. Daha sonra tasarruf ettiği para, ona başka konularda yardımcı oldu.

Gençliğinizi avantaja çevirin, uygun fiyata tam kapsamlı sağlık sigortası satın alın.

Sigorta piyasası, sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda şekillenebilecek bir çok sigorta seçeneğiyle dolu. Çoğu tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesi düşük primlerle çalışır. Ama sağlık güvencenizin kapsadığı riskler, primden çok daha önemlidir. Size istediğiniz kapsamı daha ucuza sunan bir sağlık güvencesi planı bulursanız, durumdan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. 30 yaş aralığı, daha düşük prim ödeyerek daha kapsamlı sağlık güvencesi alabilmeniz için önemli bir dönemdir.

Sağlık güvencesi için en ucuz seçeneğe başvurabilirsiniz, ancak gereken kapsamı alamayınca prim tasarrufları yetersiz olacaktır. Kısacası ödeyeceğiniz para karşılığında, sağlık poliçenizin hangi teminatları verdiğine dikkat etmelisiniz.

İhtiyaçlarınıza uygun olan sağlık sigortanızı tercih edin.

Sizin ihtiyaçlarınız size özeldir. Bu yüzden sigorta priminde karar kılmadan önce, ailenizin tedavi ihtiyaçlarını ve tıbbi giderlerini doğru hesaplamalısınız. Uygun bir sigorta teminatı, sigorta poliçenizin sağlam olmasını sağlar.

30 Yaş için Sağlık Sigortası Faydaları

Bireysel sağlık sigortaları pahalı gibi görünebilir, ancak bazı durumlarda aile sigortalarına göre daha ucuz ve faydalı olabilirler.

Şu örneği göz önünde bulundurun: Halil evlidir ve çocukları vardır. Aile sigorta planı tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Ancak kritik bir hastalığa yakalanan erkek kardeşi için ayrı bir sigorta poliçesine başvurmak daha ucuz bir yöntemdir. İnsanlar bağımsız ebeveynler için bu stratejiyi sıklıkla izler ve onlara ayrı bir sağlık güvencesi yaptırır.

30 yaş sınırı, hayatta yaşanan en önemli değişimlerden birisidir ve bu yaş aralığında sizin için avantajlı bir planı seçmek sizi rahatlatacaktır. İhtiyaçlarınız için en iyi tamamlayıcı sağlık sigortasına sahip olabilmek adına, yukarıdaki adımların hepsini göz önünde bulundurarak tüm alternatifleri sitemizden karşılaştırabilirsiniz.

Sağlıkla kalın.

Bunlarda ilginizi çekebilir:
Hemen Paylaş